گروه هدیش افزار پویا فعالیت خود را ازسال 1392 آغاز نموده و با بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب خود در داخل مجموعه و بکارگیری ابزار و تجهیزات پیشرفته جهت تسریع فروش و خدمات پس از فروش در کمترین زمان ممکن در اقصی نقاط  استان، تلاش خود را بر آن دارد تارضایتمندی مضاعف مشتریان را فراهم سازد چرا که سرویس دهی با بهترین کیفیت ممکن از مهمترین اهداف این مجموعه میباشد.

شرکت هدیش افزار پویا از سال اول تاسیس ، خدمات و پشتیبانی شبکه ، یو پی اس و . . .  را در مراکز مختلف آغاز و تا امروز منشا خدمات مثبت و متنوعی در این زمینه بوده است ثبت مراحل سرویس نگهداری جهت گزارش گیری و برنامه ریزی مدیریتی از اقدامات بخش پشتیبانی محسوب میگردد.

مجموعه هدیش افزار همواره با در نظر گرفتن موارد پنج گانه ذیل به عنوان خط مشی خود،­ چشم انداز کسب بالاترین کیفیت توام با سرعت و دقت در ارائه خدمات را مدنظر داشته است:

  • دانش فنی و نیروی انسانی کارآمد و با تجربه، مهمترین ابزار مجموعه هدیش افزار می باشد؛
  • مشتری­مداری، اخلاق حرفه­ای تجاری جزء ارکان اصلی مجموعه می­باشد؛
  • شناسایی و تامین خدمات مورد نیاز مشتریان و تلاش در جهت افزایش رضایتمندی مشتریان؛
  • تجهیز امکانات در سرعت بخشیدن به دریافت نیازهای خدماتی مشتریان و تسریع در پاسخگویی به آن­ها؛

هدف­گذاری مجموعه هدیش افزار ارتقا فعالیت ها و خدمات فراتر از استانداردهای موجود می باشد و بدین منظور رعایت الزامات قانونی سازمانی و مشتری­مداری را در دستور کار قرار داده­ است.

واحد فروش 

مشاوره قبل از خرید و بازدید از محل پروژه به صورت رایگان می باشد ، ساعت تماس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 7:30 الی 15:30 پنجشنبه ساعت 8 الی 12 می باشد .

واحد فنی و خدمات پس از فروش 

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی بصورت حضوری ،اعزام کارشناس، تلفنی و نیرو مستقر در محل کارفرما میباشد . ساعت تماس از شنبه تا چهارشنبه ساعت 7:30 الی 15:00 پنجشنبه ساعت 7:30 الی 14:00 می باشد .